Сарвангасана

Сарвангасана (в народі “берізка”) – стійка на плечах. Сарвангасана розвертає потік енергій та всі фізіологічні і енергетичні процеси в тілі, що дозволяє зберегти силу, молодість та здоров’я організму.

Техніка виконання:

В “берізку” найкраще виходити з халасани, піднімаючи ноги вгору та випрямляючи хребет і ноги вертикально. Долонями підтримуємо корпус, тіло опирається не на шию, а на плечі та лікті, шия вільна. Підборіддя може впиратися в грудну клітку, але не за рахунок втягування шиї, а навпаки — шия видовжується, хребет розтягується. Необхідно слідкувати за тим, щоб вся спина, таз і ноги були витягнуті в одній площині вертикально вгору.

сарвангасана_йога

Вплив:

Стимулює щитовидну та паращитовидну залози. Посилює кровообіг у мозку, покращує стан кровоносної, травної, дихальної, нервової, ендокринної та репродуктивної систем. В перевернутому положенні тіла кров та лімфа відливають від ніг, завдяки чому усувається набряклість в ногах, судини нижньої частини тіла відпочивають, що дуже корисно при варикозному розширенні вен, геморої, застійних явищах в області тазу і ніг. Сарвангасана заспокоює розум і зупиняє внутрішній діалог. Знімає стрес і нервове напруження, переводить фокус уваги з зовнішнього на внутрішній, сприяє виникненню медитативного стану. Покращує інтуїцію, розвиває відстороненість та неприв’язаність.

Застереження:

На початкових етапах практики освоювати сарвангасану слід поступово, не фіксуючи її довше трьох хвилин. Також для початківців непоганим варіантом буде підкласти невелику ковдру під плечі, щоб зменшити кут між підборіддям і грудною кліткою. Необхідно постійно слідкувати за тим, щоб вага тіла не була сконцентрована на шийному відділі хребта, оскільки це може призвести до травм. Також до обмежень у виконанні сарвангасани можна віднести: збільшену щитовидну залозу, гіпертонію, проблеми з серцем, атеросклероз, зміщення або пошкодження хребців, головні болі та мігрені. Сарвангасана протипоказана жінкам під час менструації та вагітності.

сарвангасана_йога_львів

Червоним на схемі зображені м’язи, котрі розтягуються і синім ті, котрі скорочуються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *