Халасана

Халасана – поза плуга.

Халасана відноситься до перевернутих поз йоги і дуже сприятливо впливає на стан хребта, а отже, і організму в цілому.

halasana2

Техніка виконання:

Лягти на спину, руки покласти по сторонах від тіла долонями на підлогу. В процесі виконання асани руки слугуватимуть опорою — м’яко відштовхуючись ними від підлоги, ми допомагаємо собі ввійти в халасану. Глибоко вдихнути і з видихом підняти ноги до вертикального положення. Зробити ще один вдих і з видихом опустити ноги до голови, намагаючись пальцями ніг доторкнутися до підлоги за головою. Хребет при цьому повинен витягуватись вверх, спина не округляється, таз не “накочується” в сторону голови. Хребет піднімається дуже повільно, відриваючись від підлоги хребець за хребцем. Все тіло розтягується — від маківки до кінчиків пальців. Під час виконання халасани вага тіла зосереджується не на шиї, а на плечах, шия залишається вільною, при цьому голову не можна повертати з сторони в сторону; недотримання цього правила призводить до травмування хребта.

Вплив:

Халасана стимулює нерви і нервові сплетіння, пов’язані з передньою стороною хребта. Сприяє концентрації прани в середині живота і її рівномірному розподілу звідти по всьому тілу. Крім того, це одна з асан, які зберігають гнучкість хребта і, відповідно, молодість тіла. М’язи живота, бедер, тазової області зміцнюються, серце відпочиває, печінка, підшлункова залоза і селезінка отримують сильні стимулюючі імпульси. Усуваються зайві жирові відкладення у всьому тілі, покращується апетит.

Застереження:

Потрібно пам’ятати, що халасана має виключно сильний вплив на гормональну сферу, а також на розвиток хребта. Також слід обережно відноситись до практики халасани в ранковий час, оскільки зранку тіло набагато більше скуте, ніж ввечері.

halasana1

Червоним на схемі зображені м’язи, котрі розтягуються і синім ті, котрі скорочуються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *