В цьому розділі можна знайти найпоширеніші питання, які задають зазвичай новачки. Будь ласка, не полінуйтеся перечитати і приходьте на заняття.
Який одяг підійде для занять йогою?
Візьміть щось легке і зручне, краще з натуральних тканин і щоб можна було комфортно потягнутися. Також можна взяти з собою теплі шкарпетки – вони пригодяться наприкінці заняття, коли ми лягаємо відпочити в шавасані.
Що робити, якщо в мене немає свого килимка?
Все одно приходьте на заняття – спробуєте, що таке йога. На перших порах можна позичити килимок в залі (в нас є кілька запасних), потім варто буде придбати власний.
В які дні проходять заняття?
Про дні, години і локації можна детально почитати в розділі локації і розклад.
Коли краще займатися йогою – вранці чи ввечері?
Для новачків краще займатися ввечері, оскільки м’язи тіла вже активізувалися за день, а тому асани виконувати легше і менш ймовірно, що людина примудриться щось собі розтягнути чи пошкодити. З іншого боку ранкові заняття дають хороший заряд енергії на весь день і чудово справляються з серйозною перешкодою на шляху йоги – лінню.
Як часто треба займатися йогою?
Оптимальний варіант 2-3 рази на тиждень, але в йозі найважливішим є принцип регулярності – краще менше, але постійно і без пропусків занять.
Я ніколи не займався / не займалася йогою раніше – чи є окремі групи для початківців?
Не переживайте, в одній групі можуть займатися і початківці, і ті, хто практикує йогу кілька років. Як так виходить? У йозі є величезна різноманітність асан і багато варіантів виконання асани за рівнем складності, тому на занятті завжди гаряче, толково і є чим зайнятися.
Коли можна їсти до і після заняття?
Після останнього прийому їжі перед заняттям повинно пройти 2-4 години – це середньостатистичний час для переварювання їжі в шлунку. Практика асан на повний шлунок буде дискомфортною і доволі складною (шлунок буде не в захваті від скруток і переворотів, не треба з ним так). Після практики хатха йоги їсти можна через півгодини, в іншому випадку вам захочеться з’їсти більше, ніж зазвичай. Пити воду можна і до, і одразу після практики.
Про що важливо знати новачкам?
Усі новачки проходять у нас “краткий курс молодого бойца”:
Заповідь №1: Йога – це не спорт, тут нема змагань і “быстрее, выше, сильнее” – це не наш лозунг! Ми працюємо виключно для блага нашого тіла і тому…
Заповідь №2: Не гвалтуйте своє тіло. Рахуйтесь з його обмеженнями, наберіться терпіння.
Заповідь №3: Без правильного дихання це буде фітнес, а не йога. Повне йогічне дихання передбачає вдих з нижньої частини легень (надувається живіт) і поступово ми піднімаємо грудну клітку і ключиці. Видих може бути в тому ж, або зворотньому порядку.
І ще одна важлива річ для дівчат: будь ласка, не виконуйте перевернуті асани (наприклад, стійку на плечах чи “берізку”), а також асани, що навантажують м’язи пресу в дні, коли у вас менструація. В нас навіть кодове слово для таких випадків є – “не сьогодні”, тому не соромтеся.
Кумедні питання вчителю йоги 🙂