В цьому розділі можна знайти найпоширеніші питання, які задають зазвичай новачки. Будь ласка, не полінуйтеся перечитати і приходьте на заняття.

Який одяг підійде для занять йогою?

Візьміть щось легке і зручне, краще з натуральних тканин і щоб можна було комфортно потягнутися. Також можна взяти з собою теплі шкарпетки – вони пригодяться наприкінці заняття, коли ми лягаємо відпочити в шавасані.

Що робити, якщо в мене немає свого килимка?

Все одно приходьте на заняття – спробуєте, що таке йога. На перших порах можна позичити килимок в залі (в нас є кілька запасних), потім варто буде придбати власний.

В які дні проходять заняття?

Про дні, години і вартість можна детально почитати в розділі Розклад і ціни.

Коли краще займатися йогою – вранці чи ввечері?

Для новачків краще займатися ввечері, оскільки м’язи тіла вже активізувалися за день, а тому асани виконувати легше і менш ймовірно, що людина примудриться щось собі розтягнути чи пошкодити. З іншого боку ранкові заняття дають хороший заряд енергії на весь день і чудово справляються з серйозною перешкодою на шляху йоги – лінню.

Як часто треба займатися йогою?

Оптимальний варіант 2-3 рази на тиждень, але в йозі найважливішим є принцип регулярності – краще менше, але постійно і без пропусків занять.

Я ніколи не займався / не займалася йогою раніше – чи є окремі групи для початківців?

Не переживайте, в одній групі можуть займатися і початківці, і ті, хто практикує йогу кілька років, але це жодним чином не завадить Вам. У йозі є величезна різноманітність асан і багато варіантів виконання асани за рівнем складності, тому на занятті Вам завжди запропонують те, що підходить саме Вам.

Коли можна їсти до і після заняття?

Після останнього прийому їжі перед заняттям повинно пройти 4 години – це середньостатистичний час для переварювання їжі в шлунку. Практика асан на повний шлунок буде дискомфортною і доволі складною, а з часом може принести шкоду вашому здоров’ю. Після практики хатха йоги їсти можна через півгодини, в іншому випадку вам захочеться з’їсти більше, ніж зазвичай. Пити воду можна і до, і одразу після практики.

Про що важливо знати новачкам?

Усі новачки проходять у нас “краткий курс молодого бойца”:

Заповідь №1: Йога – це не спорт, тут нема змагань і “быстрее, выше, сильнее” – це не наш лозунг! Ми працюємо виключно для блага нашого тіла і тому…

Заповідь №2: Не гвалтуйте своє тіло. Рахуйтесь з його обмеженнями, наберіться терпіння.

Заповідь №3: Без правильного дихання це буде фітнес, а не йога. Повне йогічне дихання передбачає вдих з нижньої частини легень (надувається живіт) і поступово ми піднімаємо грудну клітку і ключиці. Видих може бути в тому ж, або зворотньому порядку.

І ще одна важлива річ для дівчат: будь ласка, не виконуйте перевернуті асани (наприклад, стійку на плечах чи “берізку”), а також асани, що навантажують м’язи пресу в дні, коли у вас менструація. В нас навіть кодове слово для таких випадків є – “не сьогодні”, тому не соромтеся.

Кумедні питання вчителю йоги 🙂