Бакасана

Бакасана бере свою назву від слова “бака” – журавель. При виконанні цієї асани тіло нагадує журавля, що прогулюється по воді. Є декілька варіантів практики бакасани, спробуємо розібратися.

Техніка виконання:

1. Класичний варіант, що зустрічається в більшості джерел: присісти навпочіпки, стопи поставити достатньо близько одну від одної, коліна розвести в сторони і впертися ними в плечі. Нахилитися вперед, розмістивши торс між бедрами. Долоні опустити на підлогу прямо перед собою і привстати на носках, плавно переносячи вагу тіла на руки. Якщо ви тільки починаєте освоювати бакасану, спробуйте відірвати від підлоги спочатку тільки один носок, залишивши другий для балансу. Руки прямі, спина округлена, хребет витягується по дузі, носки відтягуються в напрямку підлоги.

bakasana1

2. Дещо спрощений варіант під кодовою назвою “нижня бакасана”, чудово підійде для початківців. Основна відмінність від попереднього варіанту: руки згинаються до прямого кута між плечем і передпліччям, утворюючи планку, на яку можна зручно вкласти зігнуті в колінах ноги. Таким чином баланс тримати простіше, ніж в класичній бакасані. При цьому спина випрямляється, хребет витягується від куприка до маківки в одну рівну лінію, носки ніг підтягуються назад, голова знаходиться на одному рівні з тазом.

3. Паршва бакасана: “паршва” – боковий, “бака” – журавель. Ускладнений варіант виконання бакасани зі скруткою: присісти навпочіпки, стопи і зігнуті в колінах ноги повернути вліво. Помістити лівий лікоть за праве бедро. Припідняти таз, нахилити корпус до ніг і опуститися лівим плечем якнайглибше вниз, максимально близько заводячи його до правого коліна. Опустити долоню лівої руки на підлогу справа від правої стопи, а долоню правої руки завести ще далі вправо, щоб дві долоні опинилися на підлозі на ширині плечей одна від одної. Між передпліччям і плечем утворюється прямий кут. Перенести вагу тіла вправо, спираючись правим бедром на ліву руку, і відірвати ноги від підлоги, повністю переносячи вагу тіла на долоні.

parshvabacasana

Вплив:

Бакасана сприяє зміцненню м’язів рук, плечового поясу, кращому відкриттю м’язів пахової області та тонізує органи черевної порожнини. Правильне виконання бакасани сприяє концентрації прани в області живота, відбувається активізація маніпура-чакри. Також при виконанні бакасани відбувається покращення кровообігу та розтягування в м’язах верхньої частини спини, особливо ромбовидних — м’язах, що часто утримують стрес в тілі і загалом погано піддаються масажу. Розвивається концентрація, почуття балансу. Тренується вестибулярний апарат.

Застереження:

Обережно слід практикувати бакасану, якщо були травми зап’ясть, або вони ще не достатньо зміцніли для утримання ваги тіла.

bakasana3

 

bakasana2

Червоним на схемі зображені м’язи, котрі розтягуються і синім ті, котрі скорочуються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *