Баддхаконасана

Баддхаконасана або Бхадрасана – поза, що приносить користь.

Баддхаконасана – це одна з 4 найважливіших асан йоги загалом і одна з найбільш корисних асан для жінок, тому слід поставитись уважно до її практики.

badhaconasana

 

Техніка виконання:

Слід підтягнути п’ятки якомога ближче до паху і, опираючись руками, легко припідняти таз і ще ближче підтягнути таз до п’яток з легким прогином в поясниці, щоб утримати спину рівною. Можна розвернути стопи доверху стискаючи їх долонями. Важливо дотягувати коліна вниз лише силою м’язів. Глибоке дихання з фокусуванням уваги в тих м’язах, котрі тягнуться, допомагає в цьому. Утримуйте асану декілька хвилин. Можна при цьому виконати легку мула-бандху і пранаяму.

Вплив:

Ця асана посилює апетит, розвиває і зміцнює колінні та кульшові суглоби, а також органи малого тазу (статевої сфери). Являється виключно потужним засобом розвитку статевої сили як у чоловіків так і у жінок, і що особливо важливо допомагає контролювати і перенаправляти цю енергію. В цьому сенсі Бхадрасана є однією з асан расаяни – продовження молодості тіла. Жінкам, що постійно практикують цю асану, з-поміж іншого вона суттєво полегшує роди. Дуже корисно практикувати цю асану змалечку, це має виключно сприятливий вплив на гормональний розвиток і психічний розвиток підлітків. Також ця асана є дуже ефективною у вирішенні проблем з сечовим міхуром. Вона посилює циркуляцію крові в області тазу, нижньої частини живота і спини, стимулюючи цим роботу відповідних органів, в тому числі нирок, сечового міхура, простати у чоловіків і яєчників у жінок.

Застереження:

Не допускайте больових відчуттів в колінах, не докладайте надмірних зусиль, щоб дотягнути коліна до підлоги!

badhaconasana2

Червоним на схемі зображені м’язи, котрі розтягуються і синім ті, котрі скорочуються.

Ця стаття опублікована у категорії Асани та містить теги .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *