Халасана

Халасана – поза плуга.

Халасана відноситься до перевернутих поз йоги і дуже сприятливо впливає на стан хребта, а отже, і організму в цілому.

halasana2

Техніка виконання:

Лягти на спину, руки покласти по сторонах від тіла долонями на підлогу. В процесі виконання асани руки слугуватимуть опорою — м’яко відштовхуючись ними від підлоги, ми допомагаємо собі ввійти в халасану. Глибоко вдихнути і з видихом підняти ноги до вертикального положення. Зробити ще один вдих і з видихом опустити ноги до голови, намагаючись пальцями ніг доторкнутися до підлоги за головою. Хребет при цьому повинен витягуватись вверх, спина не округляється, таз не “накочується” в сторону голови. Хребет піднімається дуже повільно, відриваючись від підлоги хребець за хребцем. Все тіло розтягується — від маківки до кінчиків пальців. Під час виконання халасани вага тіла зосереджується не на шиї, а на плечах, шия залишається вільною, при цьому голову не можна повертати з сторони в сторону; недотримання цього правила призводить до травмування хребта.

Вплив:

Халасана стимулює нерви і нервові сплетіння, пов’язані з передньою стороною хребта. Сприяє концентрації прани в середині живота і її рівномірному розподілу звідти по всьому тілу. Крім того, це одна з асан, які зберігають гнучкість хребта і, відповідно, молодість тіла. М’язи живота, бедер, тазової області зміцнюються, серце відпочиває, печінка, підшлункова залоза і селезінка отримують сильні стимулюючі імпульси. Усуваються зайві жирові відкладення у всьому тілі, покращується апетит.

Застереження:

Потрібно пам’ятати, що халасана має виключно сильний вплив на гормональну сферу, а також на розвиток хребта. Також слід обережно відноситись до практики халасани в ранковий час, оскільки зранку тіло набагато більше скуте, ніж ввечері.

halasana1

Червоним на схемі зображені м’язи, котрі розтягуються і синім ті, котрі скорочуються.

One Response to Халасана
  1. […] “берізку” найкраще виходити з халасани, піднімаючи ноги вгору та випрямляючи хребет і ноги […]

+1 до карми за коментар :)

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>